ar pastebėjote

Ar pastebėjote kiek užaugo rašytojų?

Ar pastebėjote kiek užaugo rašytojų?

Rašyti mus moko mokyklose nuo mažumės, bet ne visi tampa gabiausiais. Taip su SEO straipsniais ar tekstais, kurie yra dėliojami ne popieriuje, rašaliniu parkeriu, bet klaviatūros mygtukų pagalba internete. Tad tie, kurie smagiai rašė rašalu nebūtinai gali savyje atrasti gebėjimų rašyti ir internete.

Straipsnių rašymas dienraščiams

Pradžioje reikėtų atskirti keletą grupių, kurios glaudžiai susijusios su straipsnių rašymu. Pirma, kalbant apie straipsnių rašymą verta žinoti, kad kiekviena sritis, kurioje būtina tokia paslauga, skiriasi viena nuo kitos. Ar pastebėjote, gal, paimkime pavyzdžiu dienraščius, juose rašomi ir talpinami įvairūs straipsniai, kurie yra susiję su įvykiais mūsų visuomeniniame gyvenime. Todėl dienraščiuose galima rasti straipsnių tiek apie gimusius trynukus, tiek apie Jono Valančiūno sėkmę „… Raptos” profesionalioje krepšinio komandoje, tiek apie įvairius, ženkliai liūdnesnius įvykius Lietuvoje. Tokie straipsniai yra skirti visuomenės informavimui ir remiasi jie tikrais faktais (suprantama, kad ne visada…).

SEO straipsniai

Internetinėje erdvėje, jei domėjotės, galėjote pastebėti, kad tokių pasiūlymų yra itin daug. Vieni skelbia apie SEO straipsnių parašymo akcijas, kiti rašo, kad būsite lyderiais pasinaudoję jų paslaugomis. O kaip yra iš tikro, ar visi jie yra rašytojai ir kokia jų tikroji kompetencija? Jei pasidomėtumėte jų parašytais darbais, tikrai galėtumėte juos palyginti su tais, kurie skelbiami dienraščiuose. Talpinami SEO straipsniai internete dažnai skiriasi nuo visuomenę informuojančių. Dažnai informacija, o kartais gali atrodyti, kad ir jų kokybe. Bet tai nereiškia, kad SEO straipsnius rašantys yra mažą kompetenciją turintys rašytojai, ne. Atvirkščiai, parašyti straipsnius pagal SEO reikalavimus tai nėra tas pats kaip parašyti rašinėlį ar straipsnį laikraščiui. Dažnai SEO straipsnių kontekstas nebūna vientisas, jame trūksta daug informacijos, o informacija daugumoje atvejų pateikiama trečiuoju asmeniu. Ne tu, ne aš, bet kažkas. Bet nuvertinti jų nereikėtų, nes jų paskirtis nėra informacinio pobūdžio, kaip dienraščių. Geri specialistai šiais straipsniais atlieka visiškai kitas funkcijas, kurios yra skirtos internetinėms paieškos sistemoms.

Kaip rašomi SEO straipsniai?

Sklandus ir „gyvas” straipsnis su „grifu” SEO nėra blogai, bet tekste privalu žinoti tam tikrą žodžių eiliškumą. Tokias taisykles diktuoja ne rašytojais save vadinantys. Tai yra ilgo ir kruopštaus rašymo darbo pasekmė, kai vadovaujamasi paieškos sistemų rekomendacijomis vartotojams ir asmenine patirtimi. Tik ilgą laiką rašantys neduos sumeluoti, kad ta pati Google paieškos sistema taisykles keitė ir pildė taisykles. O parašius vieną ar dešimt SEO straipsnių, su tiek darbų patirtis neateina. Todėl kelis metus rašantys patvirtins, kad tik laikantis tam tikrų taisyklių bei asmeninių pastebėjimų iš patirties galima „sudėlioti” labai profesionalų ir gerą straipsnį ar tekstą ne skaitytojams,  „botams”.

Straipsniai ir SEO nauda

Rašantys tokius tekstus ar straipsnius žino jų paskirtį, todėl visada stengiasi žodžius dėlioti taip, kad juos suprastų ne tik „robotai”, bet ir atsitiktinai į parašyto straipsnio paskyrą užklydę informacijos ieškotojai. Tai reiškia, kad straipsnis, kuriame apsilankė vartotojas iš paieškos buvo parašytas profesionaliai. Galima teigti, kad rašytojas savo tikslą pasiekė, atkreipė į save dėmesį abi šalis, „robotus” ir paieškos vartotojus informacijai gauti. Štai Jums ir atsakymas į klausimą, kokia nauda iš SEO straipsnių internetinėje erdvėje. Jei akcentavus pagrindinę naudą, jas įvardinti galima dvi:

  1. Parašyti kokybiški SEO straipsniai Jūsų internetiniame puslapyje sustiprins jo informacinę bazę. Todėl yra didesnė tikimybė, kad tokia bazė padės Jums perteikti vartotojams ženkliai daugiau naudingos informacijos. Tai leis vartotojui greičiau apsispręsti dėl prekių užsakymų ar paslaugos pirkimo;
  2. Jei vidiniai straipsniai stiprina informacinę bazę, tai panaudojus SEO straipsnius internete išoriškai, ne Jūsų puslapiuose, tokiu veiksmu puslapis yra keliamas paieškos sistemos reitinguose aukščiau už tuos, kurie nėra užsisakę panašių paslaugų. Akivaizdu, kad verslui internetinėje erdvėje verta investuoti į savo svetainės internetinės bazės stiprinimą.

Straipsnių kainos

Suprantama, kad ieškantiems SEO straipsnių rašytojų aktualios yra dvi temos, pirma – ar tikrai tie straipsniai ar tekstai veikia taip kaip rašoma?; antra – kokia tokių straipsnių kaina? Skirtingai nuo straipsnių dienraščiams, SEO tekstų rašymo kaina nėra didelė. Jų kainos svyruoja įvairiai, priklausomai nuo save „pakėlusių” rašytojų norų jie gali kainuoti tiek 20 eurų + PVM, galima rasti gan kokybiškai rašančius ir už 8-10 eurų + PVM. Galima tik paspėlioti ar nuo SEO tekstų kainos priklauso Jūsų verslo sėkmė mokant 20 ar 10 eurų + PVM? Ar pastebėjote, kiek įvairiausių puslapių siūlo rašymo paslaugas, tik tam, kad įsitikintumėte jų kokybe, bet kokiu atveju teks tai išbandyti.

Išvada

Ar pastebėjote mūsų tikslą, supratote? Jei skaitote šį straipsnį reiškia, kad tekstas buvo sudėliotas taip, jog jį rastų ne tik paieškos sistemos „robotai”. Jūs taip pat jį radote ir džiugu, kad jis Jums leidžia suprasti ne apie kiekybę, rašinėlį ar paprastą tekstą, bet ir kokybę. Juk jos dėka Jūs radote straipsnį, nors jis yra skirtas visai kitiems tikslams.

Taip pat pasidomėkite:

About the author