ką žinome

Ką žinome apie būriuotojų aprangą

Ką žinome apie buriuotojų aprangą

Jums buvo suteiktos laivų teisės? Tokiu atveju belieka tik pasveikinti su tuo, jog nuo šiol jūsų gyvenime – dar daugiau galimybių. Jau galite valdyti įvairias  vandens transporto priemones. Buriavimas – tai dar viena galimybė, tai dar viena veikla, kurią jau dabar galite įtraukti į savo dienotvarkę. Belieka tik pridurti, jog tam, kad buriavimas būtų iš tiesų sklandus bei malonus, būtina tam tinkamai ir pasiruošti. Pasidomėkime ką žinome.

Vienas iš atributų  – laivo teisės jau yra jūsų kišenėje,  tačiau vien tik to nepakaks, kadangi yra ir daugybė kitų veiksnių, kurie taip pat būtini. Vienas iš jų  – speciali apranga. Apie specialią buriavimui skirtą aprangą yra būtina žinoti daug dalykų. Šį kartą turite puikią progą susipažinti su tokio pobūdžio informacija.

Vienas iš dalykų, kurį verta paminėti pirmiausia, kai klabame šia tema, yra tas, jog, buriuotojų apranga susideda net iš 3 sluoksnių: apatinio, vidurinio  bei viršutinio sluoksnių. Vis dėlto, svarbu pabrėžti ir tai, jog susiruošus buriuoti paprastai nereikia turėti visų trijų sluoksnių drabužių. Tad, kokie drabužiai yra  iš tiesų reikalingi? Būtent toks klausimas gali kilti mažiau patyrusiems buriuotojams. Viskas labai paprasta – tai, kokios aprangos jums reikia, priklauso nuo to, kur ir kaip ketinate buriuoti. Netrukus aptarsime, kokie yra populiariausi atvejai ir kokia apranga reikalinga:

  1. Kreiseriniam buriavimui pakrantėse – tai apranga trumpiems buriuotojų ar turistų pasiplaukiojimams pakrantėmis;
  2. lenktynės pakrantėse – apranga, skirta dažniausia lenktynininkams, kuriems svarbiausia kvėpuojanti ir judesių nevaržanti, vandeniui ir saulei atspari apranga, buriuojant ties šaltose, tiek šiltose jūrose;
  3. lenktynės atviroje jūroje – tokiais atvejais yra reikalinga apranga, pritaikyta ekstremalioms buriavimo sąlygoms, o svarbiausias buriuotojų tikslas – neperšlapti bei nesušalti.

Vis dėlto, būtina apminėti dar ir tai, jog buriavimas yra neatsiejamas nuo buriavimo sąlygų, todėl svarbu suprasti, jog priklausomai nuo to, kokios yra oro sąlygos, gali būti reikalingi ir šie drabužiai:

  1. kombinezonas – jei ruošiatės plaukti naktį arba lyjant lietui;
  2. polo marškinėliai – jei ruošiatės buriuoti intensyviai šviečiant saulei;
  3. Būtina pastebėti ir tai, jog susiruošus buriuoti ne visi išvardinti atributai gali būti reikalingi, tačiau juos vis tiek verta turėti atsargoje. Jiems laikyti geriausiai tiks drėgmės nepraleidžiantis krepšys.

Tačiau tai dar ne viskas, ką svarbu žinoti apie buriavimui skirtą aprangą – dar daugiau detalių kitoje dalyje.

Taip pat skaitykite:

About the author