Statybininkų ginčas. Akmens vata ir polistirolas?

Kokias medžiagas naudoti statant namus? pasirinkimų yra labai daug, o tam, kad suprastumėte, kuris iš jų yra pats geriausias, nerasite tinkamesnio pasirinkimo, nei galimybės susipažinti su kiekviena medžiaga. Na, o šį kartą pasidomėsime, kuo vertingas ir naudingas gali būti putų polistirolas.

Statybininkų ginčas

 

Putų polistirolas, dar vadinamas polistireniniu putplasčiu, yra vienas populiariausių pasirinkimų, kuomet reikia apšiltinti pastatus, na, o, priežasčių, kodėl būtent šis pasirinkimas yra toks dažnas, tikrai netrūksta. Visų  pirma, ši medžiaga žavi pirkėjus puikiu kainos ir kokybės santykiu, o privalumų – ypač daug.

Sveikata žmogui yra pats svarbiausias dalykas, todėl, nieko keista, kad visais būdais yra siekiama j išsaugoti. Tai galima padaryti ir pasirenkant teisingas medžiagas namų statybai. Ne išimtis yra ir pastato apšiltinimas – ką naudoti šio proceso metu, kad būtų išvengta pakenkimo sveikatai? Putų polistirolis šiuo atveju yra idealus pasirinkimas, kadangi jo sudėtyje nėra jokių sveikatai kenksmingų medžiagų. Tačiau ir tai dar ne viskas – jo neperpučia vėjas, todėl išsaugoma labai daug šilumos. Svarbu paminėti ir tai, kad ši žaliava pasižymi mažu įmirkiu, todėl, neprasiskverbia nei drėgmė, nei teršalai, tad sukuriamas sveikatai palankus mikroklimatas. Privalumų sąrašą tęsia ir dar  kelios puikios savybės.  putų polistirolas yra labai lengvas, kadangi net 98 procentus sudaro oras. Dėl šios aplinkybės, žaliavą yra paprasta transportuoti bei pjaustyti. Nepaisant savo lengvumo, putų polistorolas yra ilgai tarnaujanti medžiaga. Ši medžiaga pasižymi ir plačiu panaudojimu: putų polistirolas yra geras pasirinkimas ne tik tuomet, kai reikia šiltinti pastatus, bet ir gaminti pakuotes.

Dėmesį verta atkreipti į tai, jog nemaža dalis žmonių, ieškodami pačių geriausių sprendimų savo namų apšiltinimui neretai ilgai svarsto, kas geriau: putų polistirolas ar akmens vata iš Boxe.lt? Ne paslaptis, kad pastaroji medžiaga taip pat turi daug puikių privalumų, todėl pirkėjams neretai tenka pasukti galvą. Vis dėlto, jei siekiate  greito ir profesionalaus sprendimo, turėtumėte žinoti, kad lyginant akmens  vatą ir putų polistirolą, matyti, kad pastarasis pasirinkimas taip pat turi ne daug puikių privalumų, bet  ir pranašumą. Pasirodo, kad lyginant šias dvi medžiagas, matyti, kad akmens vata putų polistitrolą lenkia dviem puikiomis savybėmis. Visų pirma, Boxe.lt akmens vata yra geresnis pasirinkimas, ji –  labiau atspari ugniai, antra – pasižymi mažesniu garų pralaidumu.

Kaip matyti, putų polistirolas yra daug privalumų turinti medžiaga. Dėl šių aplinkybių ji tampa rimtu konkurentu kitoms medžiagoms.

Daugiau straipsnių tema: Statybinės medžiagos;

About the author